Jak na otevření zabouchnutých dveří

byty, rodinné domy, kanceláře, vozidla

✔bez zbytečné destrukce     ✔řešení v den zavolání     ✔volba postupu na míru

  1. /
  2. Rady
  3. /
  4. Bezpečnost
  5. /
  6. Jak otevřít zabouchnuté dveře

Nemůžete se dostat domů kvůli zabouchnutým dveřím?

Nikdy neříkejte nikdy! Může se to stát každému. Zabouchnuté vchodové nebo balkonové dveře nejsou katastrofa, ale je to nepříjemná situace. Co dělat, když se vám zabouchly dveře?

  • Uvědomte si, jestli doma máte malé dítě, které může být ohroženo na životě? Pokud ano – bez váhání volejte hasiče. V případě ohrožení můžete zcela oprávněně požádat o zásah. Ale pozor – nezneužívejte. Pokud se přijde na podvod, hrozí vám opravdu tučná pokuta.
  • V bytě se zabouchnutými vchodovými dveřmi je zapnutá trouba, sporák nebo jiný potenciálně nebezpečný spotřebič? Pokud funguje na elektřinu, běžte k centrálnímu ovládači ve společných prostorech a vypněte elektřinu ve svém bytě.
  • Zvažte, jestli pro vás nebude výhodnější sehnat náhradní klíč. Možná ho máte u kamarádky, rodičů apod.
  • Zavolejte zámečnickou, nejlépe specializovanou zámkařskou pohotovost. Popište situaci a odpovězte na pár upřesňujících otázek. Zámkař potřebuje alespoň orientačně znát podrobnosti o typu zámku a dveří.

 

 Jak se postupuje při otevření zabouchnutých dveří?

U vchodových plastových či dřevěných dveří je rozhodující, jestli je zámek samozamykací. Ten otevření komplikuje a navýší cenu služby.

Pokud dveře nejsou zamčené, otevření bez poškození zabere jen chvilku. Samotné dveře, zárubně a okolí zámků zůstanou nepoškozené a budete moct používat zámek bez výměny.

Jak předcházet zabouchnutí dveří?

Velmi snadno! Většina českých domácnosti má na vstupních bytových dveřích kování klika-koule. Stačí kování vyměnit na klika-klika, a už se nemusíte bát, že zůstanete na schodišti v županu. Vaši bezpečnost to nijak neohrozí. Čtěte 8 rad jak zvýšit bezpečí svého domova

Nechcete-li investovat do nového kování, zamyslete se nad zamezením průvanu. Pomohou dveřní zarážky, izolace dveří a oken. Avšak průvan není jedinou příčinou zabouchnutých dveří. Snadno se stane, že dveře zaklapne dítě nebo domácí mazlíček.

Kolik stojí otevření zabouchnutých dveří?

Za běžných podmínek se cena pohybuje kolem 1500 Kč včetně cestovného. Může se navýšit, pokud máte samozamykací zámek, pokřivené dveře a zárubně, vadný zámek aj. Ale je to výjimečná situace a obvykle nenastává.

Za jak dlouho zámečník dorazí?

Podle své aktuální polohy minimálně za 30 minut. Obvykle dojezd trvá 45-90 minut. Modré majáčky ani vrtulník však nemáme a musíme dodržovat pravidla provozu. Prosíme o pochopení.

10 minut před dojezdem vám zavoláme. Nemusíte tak celou dobu čekat na chodbě nebo mrznout venku. Klidně si zajděte na kafe nebo k sousedům.

UŽITEČNÉ ČLÁNKY

Bezpečnostní třídy zámků

Bezpečnostní třídy zámků

Už to tak je - vše, co považujeme za dobré, hodnotíme jako prvotřídní. V zámkařství je ale vše zcela naopak. Podle platných norem zámky...

read more
Jak zvolit spolehlivý zámek

Jak zvolit spolehlivý zámek

Kriminální statistiky nejsou uspokojivé. Počet vykradených domácností neklesá. Proto lidé začínají chápat, že přehlížet bezpečí majetku i...

read more