1. /
  2. Rady
  3. /
  4. Bezpečnost
  5. /
  6. 11+1 rad jak si...

Zásady bezpečného chování v denním životě

1 Nikdy nenoste hodně klíčů na jednom svazku. Proč? Jednak zatěžujete zámek a pomalu ho ničíte. A k tomu zvyšujete
system-generalniho-klice2pravděpodobost
, že pokud se vám zaklapnou dveře, celý svazek se protočí a zamkne je. Zní to téměř neuvěřitelně, ale zámkaři to moc dobře vědí ze své praxe. Pokud se chcete vyhnout tomuto problému, zvažte sjednocení vložek na jeden klíč.

2 Plánujete zvýšit bezpečnost svého obydlí nebo zajistit kancelář a určitě chcete ušetřit? Chyba číslo jedna je pořídit si bezpečnostní vložku a namonovat ji na «čínské» dveře s obyčejným kováním. Bezpečnost je komplexní řešení. Minímální doporučený set je bezpečnostní kování a vložka bezpečnostní třídy 3 4.

3 Vyměňujte zámky jednou za 810 let, a to i když pořád fungují. Technologie nestojí na místě, stejně jako zloději. Staré typy vložek nepředstavují pro zloděje závažnou překážku.

4 Nikdy nenechávejte klíče v dohledu. Je jedno, že na vidíte a nikdo je vám neukradne. V dnešní době stačí klíč vyfotografovat lepším mobilem a výroba kopie nebude problém. Stojíte o to?

5 Německá kvalita za čínskou cenu je jako platonická láska. Prý existuje

6 Častá chyba je nezamýkat dveře, pokud se nacházíte doma. Velice často zloději vyhledávají zaklapnuté dveře, které snadnou a nenápadně otevřou, aby se vloupali buď v noci, zatímco spíte, nebo jen oloupí vaši chodbu, kde odkládáte kabelky s doklady, peněženky, klíče apod.

7 Pokud vlasntíte auto, čas od času ho zamýkejte mechanickým klíčem. Pokud budete líní a vystačíte si s dálkovým ovládačem, zaručeně se vám zámek zašpíní a jednou zjistíte, že se nemůžete dostat do auta, protože ovládač se rozbil. Je jen otázka času, kdy taková situace nastane.

8 Navíc požití automobilový zámekmechanického klíče pro zavírání aut je otázkou bezpečnosti. Takto zamčené auto je nepřístupné pro všemožné čtečky, narozdíl od elektronického zamýkáníTakže obyčejný klíč zachrání váše drahé auto před krádeží.

9 Pamatujete si, jak Mr. Bean namonoval na své auto zámek ode dveří? Vtipné, že? Ale udělal to naprosto správně. Angličtí zámkaři skutečně to tak dělají, protože jsou dveřní zámky mnohem bezpečnější než automobilové. A vězte, že automobilové zámky na luxusních vozidlech jsou stejné jako na těch levných.

10 Občas ve snaze zachránit drhnoucí zámek lidé do něj vstřikují olej. Takto zničíte zámek nadobro. Prostě to nedělejte.

sklenene_dvere-min

11 60 % všech loupeží netvoří násilné vloupání, ale nenápadné odemčení zámku šperhákem. Pamatujte, že pojišťovny nehradí škody, pokud nejsou známky násilného vloupání. Proto montáž spolehlivých a odolných zámků je smysluplná investice.

12 Z nějakého důvodu domácnosti i bytová družstva volí skleněné vchodové dveře. Pro lupiče je to pozvánka dovnitř. Navíc, na tyto dveře nejdou namontovat lepší zámky. Tak si to ještě promyslete.

UŽITEČNÉ ČLÁNKY

Jak otevřít zabouchnuté dveře

Jak otevřít zabouchnuté dveře

Jak na otevření zabouchnutých dveříbyty, rodinné domy, kanceláře, vozidla ✔bez zbytečné destrukce     ✔řešení v den zavolání     ✔volba postupu na...

read more
Bezpečnostní třídy zámků

Bezpečnostní třídy zámků

Už to tak je - vše, co považujeme za dobré, hodnotíme jako prvotřídní. V zámkařství je ale vše zcela naopak. Podle platných norem zámky...

read more
Jak zvolit spolehlivý zámek

Jak zvolit spolehlivý zámek

Kriminální statistiky nejsou uspokojivé. Počet vykradených domácností neklesá. Proto lidé začínají chápat, že přehlížet bezpečí majetku i...

read more