Odblokování zaseklého zámku ve vstupních nebo venkovních dveřích

poradíme si s každým zámkem

bez zbytečné destrukce     řešení v den zavolání     volba postupu na míru

zavolat hned
  1. /
  2. Otevření dveří
  3. /
  4. Otevřít zablokovaný zámek

Nemůžete se dostat domů kvůli zablokovanému zámku či fabce?

Zaseklý zámek poznáte podle toho, že

  • klíčem nejde otočit nebo jen částečně
  • klíč nejde zasunout do zámku, nebo jen částečně
  • klíč nejde ze zámku vytáhnout, zasekl se v zámku
  • vložka se protáčí
  • zámek jde zamknout, ale nejde zasunout střelka

Co dělat, pokud se vám zasekl zámek?

Nesnažit se otevřít zámek použitím síly. Necpěte klíč, nesnažte se ho dorazit až do konce, pokud to nejde, ani ho nevytahujte, když k tomu potřebujete vyvinout značné úsilí. I když se vám to povede, pravděpodobně poškodíte mechanizmus vložky nebo klíč zalomíte. Jsou to zbytečné komplikace.

Pokud klíčem nejde pootočit, ani ho snadno vytáhnout, lepší je už nic nepodnikat a zavolat zámkaře.

 

Jak řešíme zaseknutý zámek?

Nejprve musíme zjistit důvod závady. Někdy se jedná o banalitu a stačí vložku či zámek promazat a odblokovat. Můžete to zkusit sami, pokud máte na to speciální přípravek. Zavoláte-li nás, řešení zaseklého zámku vyjde na 1000 Kč (ve standardní pracovní době).

Pokud jde o poruchu mechanizmu, postupuje se jinak.

Jsou-li dveře zamčené a nejde vložku odblokovat, musí se vyvrtat. Jinak odblokovat nepůjde. Otevřít zamčený zablokovaný zámek šperháky rovněž není možné. Je nutná výměna vložky. Počítejte s cenou od 1500 Kč (dojezd + práce + nejlevnější bezpečnostní vložka, ve standardní pracovní době).

Jsou-li dveře pouze zabouchnuté, ale zámek nejde zamknout, vyhneme se vrtání, ale pravděpodobnost výměny je také veliká. Záleží na konkrétním případu.

Pokud máte dražší bezpečnostní vložku a půjde odblokovat bez poškození, můžeme se pokusit o její opravu. V případě dílenských prací vložku odvezeme a necháme vám náhradní. Po opravě vaší původní fabky ji nainstalujeme zpět, zprovozníme a odzkoušíme. Půjde-li závada odstranit na místě – rovnou to provedeme. Cena služby vyjde na 1950 Kč.

Pokud pro vás bude finančně výhodnější vložku rovnou vyměnit, dohodneme se na nejlepším poměru ceny/kvality k vaší spokojenosti. Nejlevnější varianta, která odpovídá svou základním bezpečnostním požadavkům, stojí cca 500 Kč.

Může se stát, že vložka je zcela funkční, ale porouchal se zámkový mechanizmus. Pokud došlo k tak rozsáhlé poruše, bude nutná výměna celého zámku. Máte-li starší typ, který už nejde koupit, počítejte s možnou úpravou dveří. Vždy se však snažíme vyhledat náhradu tak, aby vyžadovala jen minimální zásah do dveří.

Další příčinou zablokovaných dveří může být ulomená střelka. Ta upadne a znemožní fungování zámku a otevření dveří. Náhradní díly pro zámky se nevyrábí, a tak se nevyhnete výměně celého mechanizmu.

K zamyšlení je, zda využít příležitost a zvýšit bezpečnost svého domova. Předejdete tak opakování situace – kvalitní kov a spolehlivá konstrukce mají delší bezporuchovost.